Problema placa video

Salut ,am si eu o problema cu placa mea video ( un gtx 750 ti 2gb varianta cu un ventilator de la asus ), cateodata se tureaza ventilatorul la maxim fara niciun motiv…atunci cand deschis calculator si placa sta la 30 de grade, in jocuri si aproape mereu cand are ea chef.De cateva saptamani in coace a inceput sa imi dea si ecran negru cateodata, ca si cum s-ar fi deconectat, pur si simplu am ecran negru pe monitor ( imi clipeste beculetul de la monitor ) si sta asa cam minim 10 secunde si cel mai mult mi-a stat 30 de secunde aproximativ.Tin sa precizez ca am fost iarna trecuta la garantie si mi-au zis ca totul este normal, le-am arat o inregistrare de pe telefon cum face placa video, dar din pacate acolo nu a facut deloc ca sa vada si ei…
Am postat pe un forum iarna trecuta problema si toti mi-au zis sa merg la garantie si am si mers.Uitati link-ul de la topic ( daca cumva se presupune ca as face reclama, doresc sa mi se atraga atentia pentru a sterge link-ul sau sa-mi fie sters de un administrator ) : https://forum.softpedia.com/topic/1110049-problema-placa-video/

Salut
Incearca sa schimbi pasta de pe radiatorul chipului. Asta e ce mi-a venit in minte acum., desi pot fi m-ai multe cause.

Asa cum a spus si @brebu21 incearca sa o cureti de praf , schimbata pasta de pe chip alta solutie nu prea este de facut acasa. Alta solutie este sa te duci la un service unde cu adevarat o pune la teste nu doar asa la vedere ochiului.