Mi-am facut Huawei P10 sa arate ca un iPhone sau Huawei P20 Pro

huawei

Dupa cum stiti deja, unii dintre voi, sunt mare fan al marcii de telefoane Huawei, mi se par cei mai buni in acest domeniu si as putea argumenta la orice orice ora cele spuse.

Sa revenim la customizarea telefonului nostru Huawei.
Exista deja instalat in telefonul nostru butonul pentru Teme si de acolo putem sa ne selectam sute de teme, wallpaper-uri si pictograme dar nici una din ele nu schimba ce este in spate, adica meniul.

Asa ca trebuie sa apelam la comunitate si pe Playstore exista o aplicatie pe nume
EMUI Themes Factory for Huawei
Pe langa o tema, sau mai multe pe care daca le vrei, le platesti, sunt multe gratuite si extrem de faine.
Eu mi-am ales 2 : Twilight P20 Pro si High Sierra.

Cum arata High SIerra? Pai e 100% ca la un iPhone :

Imi place ca schimba chiar si pictograma de la semnal, ca la iOS 10, ca de la versiunea 11, au schimbat in ceva oribil.

Iar a doua tema, Twilight P20 Pro, cam vorbeste de la sine de unde vine, nu?

De acum nici un telefon Huawei nu va mai arata la meniu la fel ca celelalte. :slight_smile:

Daca v-a placut articolul, da-ti un share.

Cum pot face si sa am Gaming Club pe ecranul telefonului?

P.S. Am un iPhone 7 PLUS.

Sincer, nu stiu cu pe pe iOS dar pe Android, cand am intrat prima data pe forum, m-a intrebat daca vreau notificari si scurtatura pe ecran, si nu sunt singurul. Si lui @DragosM i-a aparut la fel.
Daca iti mai apare ceva notificare, accepta tot ce zice. Daca ti-a aparut si ai ignorat, goleste istoricul de la browser.

mie mi-a aparut cand am intrat prima data pe forum de pe browserul mobil , incerc acum si de pe iOS si revin cu detalii daca ii dau de cap.

Multumesc mult domnul Geo!

Nice & clean