Bicicleta de zi cu zi

Imi permit sa postez ultimul video al lui BucharestBIKEtraffic si il voi contacta personal pentru aprobare.
Video mi se pare fain de tot.

Gaming-Club din nou online

Pana cand Marius aka bucharestBIKEtraffic isi face timp si curaj sa posteze el videoclip-urile lui, o fac eu pana atunci :
Video cu nr. 100 :

Concluzia mea la cest video: foarte tare suportul pentru telefon :smiley:

Azi avem una mica si electrica. Interesat?

Na, ca am iesit si eu, doar ca nu e vremea ideala.

Inca o zi pe toacla, am fugit de ploaie si am dat peste un popa cersetor.

Concluzia acetui video : nu faceti prostii ca mine. :slight_smile:

De ce nu recomand DHL Romania.

Azi a fost pentru prima data cand am fost la o intalnire cu biciclisti.

Initial s-a vrut a fi un prostest sau un eveniment in care sa tragem un semnal de alarma autoritatilor care au primit niste bani pentru a amenaja piste speciale pentru biciclisti dar organizatorul evenimentului nu a aparut sau a aparut si nu a spus cine e.

Mai multe detalii despre aceste evenimente, mai incolo, cand voi afla si eu mai multe.

De la parcul de langa Liceul Shaguna o parte (majoritatea) am plecat in Parcul Central unde s-a stabilit un traseu de seara, la care nu am participat. Cursa era un pic cam lunga si eu nu eram pregatit, nu avem nici macar un bidon cu apa la mine.

Din cate am inteles, un astfel de eveniment este saptamanal, cursa de seara.
Si lunar este o cursa mai lunga, adica chiar lunga.

Ne vedem la urmatorul.

Intalnirea de ieri 25 mai 2018 :

Asa ceva s-a intamplat azi.
Indiferent de ce a facut biciclistul, boul cu taxiul a facut ceva impardonabil.

Am luat asa ceva de pe gearbest, suport de aluminiu de bicicleta pentru telefoane si e absolut fantastic.

Constructie 100% metal, extrem de bine se prinde de ghidon si telefonul sta super fix.

Si pe telefon ne punem ce program vrem de navigatie si alte informatii utile.

Mai dam o vizita si la service :

Asa am fost eu jefuit de 15 scutere.

Am prins niste reduceri bune pe merlin si mi-am luat niste manete 105 2x11 si un lant
Free shipping cu prioripost aka posta romana.

Si despachetarea completa

Salut,scuze daca nu postez unde trebuie sau daca nu ar trebuii postat aici asa ceva, dar vreau sa imi achizitionez niste placute de frana pentru o semi-cursiera , este full Schimano si nu stiu ce sa cumpar si cum sa cumpar,precizez ca mi s a intarit frana si nu mai tine deloc ,iar daaca o fortez si apas foarte tare face un sunet foarte urat care da semne ca s ar rupe ceva acolo ,detin si un skott aspect 910 iar cand pun frana cu acela se aude cum freaca placutele de disc, la asta nimicā€¦ scuze daca nu am postat ce trebuie si unde nu trebueā€¦!!

Ai scris unde trebuie. Teoretic trebuie sa gasesti cam pe la orice magazin de specialitate

http://bikegeek.ro/ un exemplu.

Conteaza ce placute ? am vazut si de la shimano si alte marci mai ieftine decat aceasta ,sa imi iau tot shimano?

Da, sau cel mai bine ar fi sa intrebi un reprezentant de acolo.